Esiet sveicināti save@work - EnergoKomandu sacensības pašvaldību darbiniekiem! 

Galvenā ideja

Pašvaldību darbinieki no 20 ēkām Latvijā aktīvi piedalīsies sacensībās ar mērķis panākt enerģijas samazinājumu, mainot savus ikdienas paradumus darbavietā.

Informatīvā kampaņa

Balstoties uz izstrādāto rīcības plānu, katra Energokomanda savā ēkā ieviesīs informatīvo kampaņu kolēģiem, lai tos iedrošinātu mainīt savus enerģijas lietošanas paradumus. Lai labāk to varētu paveikt, darbiniekiem būs pieejams enerģijas lietošanas paradumu rīks - “Zaļais klikšķis” – kas ļauj novērtēt, kā enerģija tiek izmantota un sniedz padomus enerģijas patēriņa samazināšanai darbavietās.

EnergoKomandas

Katrā ēkā tiks izveidota EnergoKomanda – 3 līdz 10 darbinieki, kas apvienojušies grupā. Komanda saņems nepieciešamo atbalstu un apmācības, lai veiktu ēkas vienkāršotu energoauditu un atbalstītu savus kolēģus samazināt enerģijas patēriņu.

Enerģijas konts

Katru mēnesi EnergoKomandas dalībnieks uzņems ēkas enerģijas skaitītāju rādījumus un ievadīs tos speciāli projektam izveidotajā tiešsaistes enerģijas patēriņa monitoringa rīkā (Enerģijas konts), kas noteikts, vai ēka patērē vairāk vai mazāk enerģijas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Rīcības plāns

Ēkas apsaimniekotājs kopā ar EnergoKomandas dalībniekiem veiks ēkas vienkāršotu energoauditu, izmantojot reālus enerģijas patēriņa datus. Balstoties uz audita rezultātiem, kopīgi tiks sagatavots katras ēkas rīcības plāns, kā samazināt enerģijas patēriņu. Tajā tiks apskatīti paradumu maiņas un zemu izmaksu energoefektivitātes pasākumi, zaļais iepirkums, kā arī ilgtermiņa energoefektivitātes pasākumi, kas saistīti ar ēkas renovāciju vai modernizāciju.

Sacensības

Projekta ietvaros 180 ēkas no 9 dalībvalstīm sacentīsies savā starpā, lai noteiktu, kura no ēkām var panākt vislielāko enerģijas patēriņa samazinājumu un uzvarēt sacensībās.

Laika grafiks

 • EnergoKomandas Okt. - Dec. 2015
  EnergoKomandu izveide
 • Apmācības Jan. - Mar. 2016
  Apmācību un semināru rīkošana (rīcības plānu izstrāde)
 • Sacensību sākums 2016.gada 1.marts
 • Apmācības sacensību laikā
  Apmācības, semināri, iekšējā komunikācijas kampaņa, enerģijas skaitītāju rādījumi un enerģijas monitorings
 • Sacensību noslēgums 2017.gada 28.feb.
 • Rīcības plāns Marts 2017
  Seminārs rīcības plānu uzlabošanai
 • Svinības 2017.gada vasara
  Nosviniet uzvaru!

Uzmanību! Mūsu mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies) un citas tehnoloģijas.

Ja Jūs nemainīsiet pārlūkprogrammas iestatījumus, tad Jūs tam piekrītat.

Es saprotu