Esiet sveicināti save@work - EnergoKomandu sacensības pašvaldību darbiniekiem! 

Viktorīna-traktorīna! Trešais save@work izaicinājums

Pieredzes stāsts no Ungārijas

Projekta partneri no Ungārijas “GreenDependent Institute” save@work sacensību dalībniekiem izveidoja energoefektivitātes viktorīnu ar jautājumiem par enerģijas taupīšanas pasākumiem darbavietās. Tas bija kā trešais save@work izaicinājums sacensību dalībniekiem. Tā kā daudziem patīk viktorīnas, mēs bijām pārliecināti, ka šādi izdosies iesaistīt vairāk darbiniekus enerģijas taupīšanas aktivitātēs… un mums bija taisnība!

Izaicinājums tika sadalīts divās daļās. Vispirms, energokomandas dalībniekam kopīgi bija jāaizpilda viktorīna. Pēcāk energokomandai vajadzēja iedrošināt arī citus kolēģus to aizpildīt, bet šoreiz individuāli. Izaicinājuma pirmās daļas fokuss bija vērsts uz pareizu atbilžu skaitu. Savukārt otrā daļa -  uz idejām un veidiem, kā energokomandas panāca, lai arī citi darbinieki šo viktorīnu aizpilda. Energokomandām pareizās atbildes tika pateiktas tikai pēc viktorīnas iesūtīšanas organizatoriem. Šis izaicinājums bija izsludināts uz diviem mēnešiem, dodot pietiekoši daudz laika komandām sagatavoties. Turklāt šajā periodā iekrita arī Ziemassvētku laiks, tādēļ, ja energokomanda vēlējās, viņi varēja šo viktorīnu izmantot, lai Ziemassvētku svinības padarītu nedaudz “zaļākas”.

Blog_12_photo1.jpg

Viktorīnas jautājumi tika veidoti balstoties uz informāciju, kas tika ietverta enerģijas padomos, sacensību rokasgrāmatā un “Zaļajā klikšķī”. Tādā veidā tika panākts, ka darbinieki vairāk izmanto un apskatīta sacensību ietvaros sagatavotos atbalsta materiālus. Energokomandas ar šo izaicinājumu tika galā tik labi, ka visām komandām, kas aizpildīja viktorīnu, tika piešķirtas balvas. Visas energokomandas bez izņēmuma spēja iesaistīt 85% no saviem darbiniekiem!

Attiecībā uz to, kā viktorīna tika izplatīta starp kolēģiem, energokomanda, kas ieņēma pirmo vietu tiešām noorganizēja saviem kolēģiem jauku Ziemassvētku pasēdēšanu, kur kopīgi tika malkota īpaša tēja, kas tika saņemta balvā kā izaicinājuma pirmās sadaļas uzvarētājiem. Darbinieki pat sacepa maizītes un citus gardumus, aizdedzināja sveces, kuras paši iepriekš bija izgatavojuši. Kā pati energokomanda rakstīja, gandrīz visi darbinieki ieradās uz šo pasākumu, tādēļ šajā dienā būtiski tika samazināts arī ēkas enerģijas patēriņš. Kopumā 94% no šīs ēkas darbiniekiem iesniedz atbildes uz viktorīnas jautājumiem.  

Citas ēkas nolēma viktorīnu izplatīt elektroniski, izmantojot e-pasta ziņas vai daloties ar informāciju sociālajos tīklos. Visas energokomandas pārbaudīja iesūtītās atbildes uz jautājumiem, kā arī izsniedza īpašas balvas darbiniekiem, kuri bija ieguvuši augstākos rezultātus. Turklāt, pateicībā par ieguldīto darbu, sacensību organizatori katrai energokomandai izsniedza atlaižu kuponus, kurus varēja izmantotie jaunu energoefektīvu ierīču iegādei.

GreenDependent Institute, Ungārija

Uzmanību! Mūsu mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies) un citas tehnoloģijas.

Ja Jūs nemainīsiet pārlūkprogrammas iestatījumus, tad Jūs tam piekrītat.

Es saprotu