Esiet sveicināti save@work - EnergoKomandu sacensības pašvaldību darbiniekiem! 

Enegokomandu motivācijas pasākums arī Latvijā

Pieredzes stāsts no Latvijas

Lai satiktos, dalītos pieredzē un vienkārši labi pavadītu laiku, 3. novembrī tika rīkots Save@Work dalībnieku motivācijas pasākums. Šoreiz dalībniekus savā ēkā uzņēma Tukuma novada Domes energokomanda.

Pasākuma ievadā tika aplūkoti līdz šim sasniegtie rezultāti un apbalvoti aktīvākie projekta dalībnieki. Balvas tika izsniegtas 5 kategorijās:  Filmu zvaigzne, Aktīvākais tvītotājs, Precīzākais skaitļotājs, Atsaucīgākais dalībnieks un Zinošākā energokomanda. Skumt nevajadzēja arī tiem, kas šoreiz balvas nesaņēma – visi dalībnieki bija uzvarētāji, jo pēc pus gada sacensībām Latvijas dalībnieki kopvērtējumā ierindojas starp tiem, kas ietaupījuši visvairāk. To nosvinējām ar Save@Work kūku.

Pēc nelielās apbalvošanas ceremonijas dalībnieki tika sadalīti 3 jauktās komandās, lai kopā apspriestu savu līdzšinējo pieredzi sacensībās un enerģijas taupīšanā. Katra komanda diskutēja un nobeigumā citiem dalībniekiem prezentēja vienu no 3 tēmām: Projekta atbalsta materiāli, Īstenotie pasākumi ēkās un Komunikācija ar kolēģiem. Šeit arī dažas atziņas no diskusijas:

  • Vislabākie atbalsta materiāli bijuši uzlīmes, enerģijas padomi un it īpaši … šokolādītes.
  • Kā rāda dalībnieku pieredze, efektīvi enerģijas taupīšanas pasākumi var būt ļoti atšķirīgi. Pats būtiskākais ir energokomandas dalībnieku motivācija. Svarīga ir arī individuāla pieeja komunikācijā ar citiem kolēģiem. Labāk personīgi uzrunāt, nevis visiem aizsūtīt bezpersonisku e-pastu.
  • Šī pus gada laikā komunikācijā ar kolēģiem ēkā pieredzētas dažādas situācijas. Tomēr pat visskeptiskākie kolēģi  pēc laika kļuvuši atsaucīgāki un sākuši pieņēmt ieviestās energokomandu pārmaiņas darba vietā.
  • Izskatās, ka daži no enerģijas taupīšanas ieradumiem darba vietās, piemēram, dator ekrānu un gaismu izslēgšana dodoties prom uz ilgāku laiku ir iesakņojušies un saglabāsies arī  pēc Save@Work sacensību beigām.

Šobrīd, pēc tikšanās, kamēr dalībnieki vēl aizvien ir “uz motivācijas viļņa”, svarīgākais, lai saglabātu labos rezultātus, ir turpināt iesāktos enerģijas taupīšanas pasākumus līdz sacensību beigām!

Milda Pētersone, EKODOMA 

Uzmanību! Mūsu mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies) un citas tehnoloģijas.

Ja Jūs nemainīsiet pārlūkprogrammas iestatījumus, tad Jūs tam piekrītat.

Es saprotu