Esiet sveicināti save@work - EnergoKomandu sacensības pašvaldību darbiniekiem! 

Eiropas Savienība (ES) 2007. gadā vienojās par kopīgiem ar klimata pārmaiņām saistītiem mērķiem (20-20-20) uz 2020. gadu, kuri bija sekojoši:
  • samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 20% attiecībā pret 1990. gada līmeni;
  • par 20% palielināt energoefektivitāti ES;
  • palielināt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru enerģijas gala patēriņā līdz 20%.
Balstoties uz statistikas datiem, gandrīz 40% no kopējā enerģijas patēriņa ES tiek izmantoti ēkās, kur 12% no kopējā dzīvojamā fonda sastāda publiski pieejamās ēkas. Publiskajā sektorā tiek nodarbināti daudz cilvēki un šis sektors ir arī viens no pirmajiem, kas ievieš videi un klimatam draudzīgus pasākumus.
Piedaloties šajā projektā pašvaldību darbinieki, mainot savus paradumus, var rādīt piemēru iedzīvotājiem, ka enerģijas taupīšana un apkārtējās vides saudzēšana ir svarīga.

SACENSĪBU DALĪBNIEKI

Projektam notiekot 9 ES dalībvalstīs, 180 publiskajās ēkās un piedaloties 9000 darbiniekiem, tiks izveidotas enerģijas taupīšanas vadlīnijas, kuras būs iespējams izmantot arī turpmāk, rīkojot līdzīgas sacensības. Turklāt tās būs pieejamas ne tikai publiskajam sektoram, bet arī citām organizācijām, kurām pieder administratīvās ēkas un kuras vēlas panākt enerģijas patēriņa samazinājumu.

Drukāt
icon

Uzmanību! Mūsu mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies) un citas tehnoloģijas.

Ja Jūs nemainīsiet pārlūkprogrammas iestatījumus, tad Jūs tam piekrītat.

Es saprotu